Skocz do zawartości

Blogi

Blogi społeczności

 1. Katalog Firm

  W nazwie blogu, użytkownika czy tematu wpisu nie akceptujemy grafik oraz nazw firm, ukrytej działalności marketingowej, filmów YT, także linków do tych filmów i innych stron wędkarskich bez zgody administracji.

  Przykłady:

  "cześć.. zajrzyjcie na mój blog www..."
  "witam, zapraszam na mój film... www...."
  "to na tyle, przy okazji polecam sklep... "

  Jeśli koniecznie chcesz wskazać na swoją stronę wędkarską lub bloga - napisz o tym w swoim profilu w zakładce "o mnie".

  Jeśli jesteś przedstawicielem firmy lub z nią współpracujesz i chcesz zaprezentować jej sprzęt - opisz to w taki sposób aby użytkownik dowiedział się o zaletach i dlaczego warto ten sprzęt kupić. Dbaj o dobro swojej marki, nie stosuj metod marketingowych na blogu, nie działaj na czyjąś niekorzyść. Szybko to wykryjemy, usuniemy wpis lub zablokujemy konto.

  Do promocji produktów i usług mamy osobny dział.

  Pamiętaj, że pisząc o czymś lub o kimś w sieci internet zawsze zostawiasz po sobie jakiś ślad, nawet jeśli usuniesz dodawaną zawartość, dlatego warto przemyśleć wpis. Możesz nieświadomie naruszyć przepisy prawa działając na czyjąś szkodę (nieuczciwa konkurencja, zniesławienie, pomówienie)

 2. Sposób na rosówki

   

  Mamy już połowę maja, co prawda pogoda nas nie rozpieszcza i jakoś nie widać zbliżającego się lata. Pomimo to powoli wielu z nas wędkarzy rusza coraz chętniej na nocne połowy. Wędkowanie w nocy jest zupełnie inne niż łowienie za dnia. Mała ilość światła i nocne odgłosy silnie działają na ludzką psychikę, ale dzisiaj nie o tym. Skupmy się na moim zdaniem najlepszej nocnej przynęcie jaką są rosówki. Ten gatunek dżdżownicy jest bardzo atrakcyjnym kąskiem dla wielu gatunków ryb. Nie oprze jej się węgorz, sum, leszcz jest też przysmakiem dla dużych okoni, linów oraz karpi. Niestety ceny tych robaków są bardzo wysokie, około 10 zł za paczkę w której jest 10 sztuk nie jest zbyt atrakcyjna tym bardziej, że podczas dobrych nocnych brań 2 paczki rosówek znikną. Wielu wędkarzy w tym ja zbiera je samodzielnie. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ dżdżownice te są bardzo czujne i szybkie. Na powierzchnię wychodzą tylko po zmroku i najlepiej po deszczu. Jednak najtrudniejsze nie jest łapanie rosówek tylko utrzymanie ich w odpowiedniej kondycji. Podczas jednego wyjścia jestem w stanie złapać od 20 do nawet 100 rosówek. Wielokrotnie spotkałem nad wodą wędkarzy, którzy trzymali rosówki w słoiku z ziemią i narzekali, że robaki nawzajem im się “poprzecinały”. Z doświadczenia wiem że rosówki powinno przechowywać się w niskich, ale szerokich pojemnikach wyłożonych roślinami. Najbardziej sprawdzają się wiaderka po farbie, a z roślin najlepszy jest mech. W ten sposób rosówki w lodówce można przetrzymywać ponad miesiąc. Należy tylko od czasu do czasu skropić mech woda. Trzymając robaki w lodówce trzeba je przykryć, żeby nie rozeszły się po niej. Nasze drugie połówki nie byłyby zachwycone takim widokiem. Jeśli już mowa o naszych ukochanych przydadzą nam się do przykrycia wiaderka. Idealnie do tego nadają się damskie pończochy lub podkolanówki. Posiadają one elastyczną gumkę, która zaciśnie się na brzegu wiaderka a drobna “siatka” z której są zrobione zapewni odpowiedni dostęp powietrza i wentylacji dla robaków. Życzę powodzenia podczas łapania rosówek, oraz dobrych wyników podczas łowienia na nie.

  IMG_20190517_192931.jpg

  IMG_20190517_194149.jpg

  03000b83.jpg

  03000b66.jpg

  03000b64.jpg

 3. Młody z wędką

  • 3
   wpisy
  • 2
   komentarze
  • 191
   wyświetleń

  Ostatnie wpisy

  I jest paczka wygrana w konkursie od inforyby dziękuję i jeszcze Dziękuję firmie riomes za super błystki

  20190502_110733.jpg

 4. Wędkarz znad Brdy

  • 1
   wpis
  • 0
   komentarzy
  • 236
   wyświetleń

  Ostatnie wpisy

  Trochę o mnie...

  Cześć. Zapewne wędkarstwo tak jak dla Was, tak i dla mnie zawsze było i jest do tej pory czymś wyjątkowym.

  Nie każdy zrozumie wędkarza - godziny spędzone na wpatrywaniu się w spławik, kilometry przebyte w poszukiwaniu ryby – nie zawsze skutkujące sukcesem, i wypuszczony okaz, który z tak wielkim trudem udało nam się złowić. Bo przecież jak można poświęcić tyle czasu, wysiłku i pieniędzy, aby później wypuścić rybę? Nie lepiej ją zabrać i zjeść? Osobiście nie mam nic przeciwko zabieraniu ryb, aczkolwiek robię to bardzo rzadko, gdyż ogłuszanie, oprawianie i wydłubywanie ości nie należy do moich ulubionych zajęć.

   

  DSC04359.jpg.1adb80cbcccd291de18f52ac6179e73b.jpg

   

  Nie każdy zrozumie, że przy -20 stopniach, kilkugodzinne łowienie na mroźnym powietrzu, może dostarczyć wielu wrażeń.

  Nie każdy zrozumie też godziny poświęcone poszukiwaniu sprzętu, oglądaniu filmów na YT i wieczorów spędzonych na przygotowywaniu zanęt i przynęt, niosących nam nadzieję na kolejną udaną wyprawę.

   

  1165507817_Chmienikiwitinforyby848.jpg.214b862c8236986ef7181756e8884d8b.jpg

   

  Nie każdy zrozumie dlaczego o 3 nad ranem żaden budzik wędkarzowi nie jest wrogiem (tu przyznam, że czasem sen wygrał z budzikiem i rybami 😄

  Zapytam więc te osoby:

  Czy wiesz co znaczy adrenalina kiedy po setkach zarzutów wędka gnie się wpół i nie jest to zaczep? Czy wiesz co to cierpliwość i radość ze złowionej, nawet małej płotki, po kilkugodzinnej zasiadce? Czy wiesz, że nad wodą najlepiej zrozumiesz co to przemijanie, nabierzesz pokory nie tylko do świata ale i samego siebie? A może już wystarczy i zapytam inaczej... Czy wiesz co to pasja? Niektórzy mogą twierdzić, że ludzie często zajmują się tym tylko dla pieniędzy, niestety mogą się grubo mylić.

  Pomogłem wielu osobom, a także firmom w promocji ich biznesu i działań. Często bezinteresownie gdyż jestem zdania, że dobro od nas dane prędzej czy później powróci w innej postaci 🙂 Dzisiaj Ty, a jutro ja mogę potrzebować Twojej pomocy.

  Tak moi Drodzy, cieszę się, że wędkarstwo jest jednym z moich hobby. Oprócz wędkarstwa przyjemność sprawia mi też robienie zdjęć, kręcenie filmów, reklama i tworzenie witryn www.

   

  Historia strony.

  Pomysł na inforyby powstał z połączenia tych wszystkich pasji, czyli wędkarstwa, www, grafiki oraz reklamy. Najpierw, z pomocą znajomych informatyków, później poznając nowe techniki tworzenia www, nauczyłem się samemu tworzyć proste strony i stopniowo nie potrzebowałem już specjalistów. Doszedłem nawet do takiej wprawy, że zacząłem wykonywać zlecenia dla firm prywatnych, z których musiałem zrezygnować z powodu braku czasu, a jedyną stroną, w której czasem coś podłubię jest właśnie inforyby.pl

  Najpierw strona miała charakter czysto informacyjny w postaci prostego katalogu, gdzie próbowałem sprawdzić jak zwykła poczta przekłada się na odzew internetowy. Z czasem o stronie nawet zapomniałem. Kolejny krok to testy systemów płatności internetowej oraz stworzenie i chęć poznania działania forum internetowego, gdzie udało mi się przeprowadzić pierwszy konkurs, a strona zyskała wiele dobrych opinii za co Wam dziękuję. Następny cel jaki sobie wyznaczyłem i który jest obecnie wdrażany to obsługa strony z systemem zarządzania treścią w formie wortalu, który przypadł mi do gustu i istnieje po dzień dzisiejszy. Po drodze powstał też kanał na YouTube, nauczyłem się tworzyć i administrować grupy oraz fanpage w mediach społecznościowych. Przede mną nowe wyzwania i działania.

  Obecnie wdrażam nową funkcjonalność jaką jest możliwość pisania blogów. Mam nadzieję, że dzięki Wam będzie to kolejna okazja na nowe wyzwania i doświadczenia 🙂, a przy okazji poznania Was bliżej.

  Cieszę się, że poprzez tworzenie stron wędkarskich poznałem wiele osób w rzeczywistości i poprzez internet, dużo osób wygrało wiele nagród w konkursach (niektórzy chętnie przyjęli w zamian propozycję pisania artykułów i moderację grup – za co im serdecznie dziękuję), aczkolwiek dużo osób zapisywało się też do grup tylko po to aby coś wygrać – nie, aby udzielać się. Zdarzyły się też przypadki zachowania, które w mojej ocenie jest nie w porządku, a mianowicie – kiedy niektóre osoby zakładały po klika kont, aby mieć możliwość zwiększenia szansy na wygraną!!! 🙂 czego bardzo nie lubię i tolerować nie będę.

  Słyszałem opinie, że strona jest sponsorowana przez duże firmy czy też przez PZW. Nie moi Drodzy, tak nie jest, a z PZW póki co żyję dobrze, mam swoją opinię na charakter prowadzenia tej działalności jako ogółu w Polsce i pozostawię ją dla siebie. Staram się zawsze być bezstronny i z każdym żyć w zgodzie, niezależnie czy to osoba prywatna, firma czy związek wędkarski.

   

  Konkursy

  Pewnego dnia trafiłem na konkurs, w którym do wygrania były gadżety wędkarskie, a za przesyłkę musiał zapłacić zwycięzca 😄 Innym razem ktoś zdobył za pierwsze miejsce kilka czeburaszek – hmm też fajnie 🙂 Jeśli jest to organizowane przez małe forum lub osobę prywatną to jeszcze zrozumiem, ale gdy robi to firma ze sporym budżetem... hmmm pozostawiam to Wam do oceny. Słyszę też, że wyniki konkursów budzą wiele wątpliwości, szczególnie w mediach społecznościowych gdzie losowania zwycięzców nie są przeprowadzane na żywo i mogą być kilkukrotnie nagrywane celem wyłonienia zwycięzcy. Nie rozumiem tego do końca, gdyż uczono mnie, że uczciwość zawsze stoi na pierwszym miejscu. Swoją drogą jeśli losujemy już zwycięzcę, to mamy do czynienia z elementem losowości, a tu kłania się ustawa o grach hazardowych i konieczność zgłoszenia takiego konkursu odpowiednim organom.

  Czasem sam organizuję konkursy z mniejszymi lub większymi nagrodami, które sprawiają mi wiele satysfakcji. Szczególnie kiedy osoba nie spodziewa się wygranej. Znajomi nie raz próbowali wyciągać ode mnie odpowiedzi niestety na próżno, gdyż dbam o to, aby każdy miał szansę a konkurs przeprowadzony był uczciwie. Nagrody zazwyczaj sponsoruję z własnej kieszeni, pomocy sponsorów czy też z zysków z reklam generowanych na stronie. Mimo, że tak jak wspomniałem, konkursy są dla mnie ciekawe i są kolejnym doświadczeniem internetowym najtrudniej jest niestety na końcu, kiedy masz wiele ciekawych odpowiedzi na pytania i należy kogoś wybrać, a chciałoby się nagrodzić wszystkich. Zdarzało się też tak, że lokalne media również zauważyły moje zamiłowanie do wędkowania i wkład w to co robię, co było dla mnie również bardzo miłe i motywujące 🙂

   

  191312429_inforybywmediachkolor.jpg.ceb863504ab58b79756f399b9f9cb6fa.jpg
  źródło: experssbydgoski

   

  1717033732_zsieciwzite1.png.5602a16360772d8c2bbeab99aaa297fb.png
  źródło: www.facebook.com

   

  Mimo, że administrowanie grupami i stroną nie jest łatwe, strasznie czasochłonne i kosztowne, to mimo wszystko daje mi wiele satysfakcji 🙂 z realizowania pasji i hobby, które opisałem wyżej. Cenię sobie prywatność, dlatego staram się nie występować w filmach, nie uważam siebie za osobę, która ma na tyle wiedzy i doświadczenia, aby to robić, dlatego wolę jak zrobią to osoby, które czują się w tym lepiej.

  Życzę wszystkim wspaniałych okazów – wielu niezapomnianych przygód nad wodą 🙂 Dziękuję wszystkim, którzy pomagają mi w tworzeniu strony inforyby.

  Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do założenia bloga oraz na inforyby.pl.
  kontakt@inforyby.pl

 5. Wędkarz z Wielkopolski

  • 0
   wpisów
  • 0
   komentarzy
  • 133
   wyświetleń

  Brak wpisów bloga

 • Kto jest online?   0 użytkowników, 0 anonimowych, 0 gości (Zobacz pełną listę)

  Brak zarejestrowanych użytkowników online

×
×
 • Dodaj nową pozycję...